Biz

ÖZDEN ARIKOĞLU 

_______Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde Sosyoloji ile Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler bölümlerinde 2000 yılında tamamlayan Özden Arıkoğlu 2002-2004 yılları arasında New York Devlet Üniveristesi’nde sosyoloji yüksek lisansı için bulunmuştur. Bu tarihten 2009 yılına kadar İngiltere, Hollanda, Norveç ve Kanada’da yaşayan Özden Arıkoğlu kızının 2006 yılında dünyaya gelmesiyle birlikte çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi ile ilgilenmeye başlamış, ülkemizde bu alandaki sıkıntıları fark ederek Çitlembik ailesine 2009 yılında katılmıştır. 2010 yılında Emel Çakıroğlu Wilbrant tarafından verilen uygulamalı Montessori öğretmen eğitimine katılan Özden Arıkoğlu aynı yıl bu sistemi Çitlembik bünyesinde uygulamaya başlamıştır.

_______Aile Danışmanı ünvanını 2014  yılında alan Özden Arıkoğlu okul bünyesindeki ailelere danışmanlık hizmeti de vermektedir. Montessori çocukları ile geleneksel eğitim alan anaokulu çocuklarını okula karşı hissettikleri duygular açısından karşılaştırdığı III. Uluslararası Avrasya Eğitim Araştırmaları Kongresi’nde sunduğu kapsamlı tezi ile psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. Özden Arıkoğlu il milli eğitim müdürlüklerinin katkılarıyla düzenlenen, okul öncesi öğretmenlerine “insan doğası, eğitim felsefesi ve çocuk gelişimine montessori yöntemiyle bakış” konulu eğitim seminerleri vermektedir.

 

SEVGİM TAŞKIN

_______Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü’nde 1997 yılında tamamlayan Sevgim Taşkın 14 yıl dış ticaret danışmanlığı yapmıştır.  İlk kez 2010 yılında Çitlembik velisi olmuş, ikinci çocuğunun 2013 yılında okulumuza başlamasıyla okul koordinatörümüz olarak aramıza katılmıştır. Okulumuzun finans ve öğrenci işleri ile ilgili tüm işlerinden sorumlu olan Sevgim Taşkın, Uygulamalı Montessori öğretmen eğitimini 2014 yılında tamamlamış olup, halen İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde son sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir. İki çocuk annesi olan Sevgim Taşkın yemek pişirme teknikleri ve uygulaması üzerine çeşitli eğitimler almış olup Çitlembik’in yemek menüsüne katkıları büyüktür.

 

STEPHANIE ELBAY

_______Montessori eğitimini Kanada’da alan Stephanie Elbay 6 yıldır okul öncesi dönem çocukları ile çalışmaktadır. Ana dili İspanyolca olan eğitimci, 2016 yılında Çitlembik Montessori’de eğitmen olarak çalışmaya başlamıştır. Stephanie Elbay iki çocuk annesidir.

 

DİLEK YÜRÜK

_______İstanbul Üniversitesindeki peyzaj mimarligi egitimini tamamladiktan sonra kamusal ve ozel alanlardaki farkli projelerde tasarimci ve uygulamaci kimlikleriyle gorev aldi. Mesleginin ilgi alanlari kisisel kaygilariyla birlesince permakultur tasarimi egitimi alip ozellikle cocuklarla ve eğitimcilerle sehir bostanlari, gida farkindaligi, yerel ureticinin desteklenmesi basliklarinin bulundugu egitimler gerceklestirdi. Halen farkli okullarda “okul bostanları” basligiyla  egitimlerine devam eden Dilek Slow Food birliklerinden Fikir Sahibi Damaklarin yürütücülerinden ve  TMMOB Peyzaj Mimarlari Odasi Istanbul Subesi Yonetim kurulu uyesi. Dilek Yürük 2015 yılından bu yana Çitlembik çocukları ile permakültür çalışmaları yapıyor.

 


_____


_____
__

ASLIHAN KIZILARSLAN

_______Çocuk Gelişimi mezunu olan Aslıhan Kızılarslan Uygulamalı Montessori eğitimini 2010 yılında Emel Çakıroğlu Wilbrandt’tan aldı. 12 yıldır Çitlembik Montessori’de eğitimci olarak çalışıyor. Tango dans, doğada yürüyüş yapmak, kitap okumak ve fotoğraf çekmekten hoşlanıyor.

 

MİNE DEMİRKAN

_______Çocukluk yıllarından itibaren hedeflediği öğretmenlik mesleğine ilk adımı henüz lise yıllarında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünü seçerek attı. Ardından Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Okul Öncesi Eğitimi almış ve almamış çocukların ilkokula hazır bulunuşluklarının incelendiği bir tez programına dahil oldu. Yeni mekanlar ve tatlar keşfetmek, yemek yapmak ve kitap okumak hobileri arasında. Mine Demirkan beş yıldır Çitlembik Ailesinin eğitimci kadrosunda görev yapıyor.

____
_______

SAFİYE YILDIRIM

_______Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Çeşitli özel öğretim kurumlarında eğitimci ve yönetici olarak çalıştıktan sonra 2012 yılında Çitlembik’e katıldı. Uygulamalı Montessori Eğitimi’ni Emel Çakıroğlu Wilbrandt’tan alan Safiye Yıldırım bir çocuk annesidir. 

 

 

 

 

 

SATI KAYA